Кордицепс - Kordiceps Контакты Карта сайта Добавить в избранное

По вопросам покупки обращайтесь к консультанту 068-561-75-51

Вплив імунної системи організму на пухлинний ріст

Лечение заболеваний

Вплив імунної системи організму на пухлинний ріст

Довгий Р. С, Макаренко О. М.

 

Вплив імунної

Друкована

Актуальні

Макаренко 0. М.

системи

 

проблеми

 

організму на

 

сучасної

 

пухлинний ріст

 

медицини. -

 

 

 

Полтава. -

 

 

 

2011.-С.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Центральну роль в протипухлинному захисті організму відіграють Т-лімфоцити. Вони здійснюють протипухлинний захист за рахунок вбивання ракових клітин, а також синтезу речовин, які активують інші клітини імунної системи.

     Т-лімфоцити поділяються на різні типи. Одні Т-лімфоцити вбивають ракові клітини, тому називаються Т-кілерами (від англ. кіlі - убивати), інші допомагають останнім вбивати ракові клітини, тому вони називаються Т-хелперами (від англ. hеlр - допомагати).

     Роль В-лімфоцитів у протипухлинному захисті вивчена менше. Але тим не менше вони відіграють дуже важливу роль. По-перше, оскільки Т-лімфоцити не здатні «впізнавати» пухлинні клітини самостійно, В-лімфоцити «з'їдають» пухлинні клітини і «показують» Т-лімфоцитам характерні для ракових клітин компоненти (антигени), розташовані на поверхні мембран (антигенпрезентація). По-друге, В-лімфоцити продукують специфічні речовини (антитіла), які зв'язуються з антигенами на поверхні ракових клітин і роблять ці клітини доступними для «впізнавання» іншими клітинами імунної системи, а саме макрофагами та натуральними кілерами, які, зв'язавшись з антитілами, продукують певні фактори, які вбивають пухлинну клітину. Макрофаги також здатні «з'їдати» ракові клітини (явище фагоцитозу).

Дендритні клітини є головними антигенпрезентуючими клітинами, тобто вони, так само як і В-лімфоцити, «з'їдають» пухлинні клітини і «показують» Т-лімфоцитам характерні для ракових клітин антигени. Крім того дендритні клітини здійснюють стимулюючий вплив на Т-кілери, про функцію котрих у протипухлинному захисті вказано вище.